priestor, ktorý spája
tvorivosť A umeNIE.

Formou workshopov a kurzov sa môžeš naučiť hereckým základom, improvizovať, alebo spievať či tancovať. Ak je tvojou vášňou fotenie, či točenie videí, a chceš sa naučiť veci od profesionálov, radi ti odovzdáme naše bohaté skúsenosti. Dabingové kurzy Slučka ťa zase dostanú do sveta filmu a produkcie dabingového umenia. V našom priestore je možnosť si užiť aj ďalšie aktivity, ako napríklad vlastnoručná výroba rôznych predmetov, maľovanie, alebo hra na hudobné nástroje.

Art Heart je priestor pre tvoju kreativitu a talent. Priestor, ktorý ťa môže posunúť o veľký krok dopredu. V Art Hearte si v spojení so svojím srdcom a dušou.

Naši režiséri a lektori:

Tibor Frlajs

Tibor Frlajs sa od detstva venuje dabingu. Je skúsený pedagóg herectva a práce pred mikrofónom. Odchoval veľa úspešných študentov a študentiek, z ktorých sa mnohí uchytili v seriáloch a vo filmoch ako hlavné postavy.

Takisto môžete počuť hlasy jeho študentov z TV reklám a rádiových spotov.

Dagmar Sanitrová

Dagmar Sanitrová štúdium herectva na VŠMU ukončila v roku 1986. Jej domovskou scénou sa stalo Divadlo SNP v Martine. Dnes pôsobí v Trnavskom divadle. Objavila sa aj na televíznej obrazovke, ale štedrejší je k nej dabing – svoj príjemný hlas požičala sympatickej Jill z populárneho seriálu Baywatch, šarmantnej Bonnie z ďalšieho amerického seriálu Knight Rider, mame zo seriálu Hľadá sa Salome, Milene Jesenskej z dvojdielneho filmu Milena o priateľke F. Kafku, ale aj zajačikovi Bennymu zo seriálu Alica v krajine zázrakov.

K jej vari najťažším a najzaujímavejším dabingom patrí ten posledný, v ktorom v rovnomennom životopisnom filme hovorila za Sophiu Loren a musela svoj hlas prispôsobiť herečkinej ranej mladosti i zrelému veku. Srdcovou záležitosťou pre ňu však i naďalej ostáva divadlo.

Petra Gavláková

Dabingová, činoherná a televízna herečka, pedagogička v dabingovej škole Slučka a Art Heart.

Žilinčanku Petru Gavlákovú môžete vidieť v Slovenskom národnom divadle alebo v inscenácii Pán Strom od Radošinského naivného divadla, alebo v SND v hre Dobrodružstvo pri obžinkoch, Tak sa na mňa prilepila.

Divadlo je pre mňa miesto zázrakov, kde vznikajú vzájomné vzťahy, interferencie medzi hercom a divákom. Divadlo by malo pozdvihnúť ducha a zanechať stopu, práve preto ho tak milujem. Tancom sa dajú vyjadriť naše pocity a emócie,  pohyb je s divadlom spätý ruka v ruke, o to som vďačnejšia, že som doteraz mala príležitosti na hry, v ktorých i tancujem. Dabing je úplne iná forma “hrania” , práca s hlasom a emóciami, svojou rôznorodosťou psychologických typov postáv a farebnosťou naberám iné, ďalšie skúsenosti. 

Keďže ma lákajú zmeny a prekvapenia, táto pestrá paleta možností a činností v herectve i v dabingu mi je veľmi blízka.  Jednou z mojich záľub vo voľnom čase je aj písanie vlastnej poézie a taktiež maľovanie obrazov.

ANDREA MARTVOŇOVÁ

Divadelná, seriálová a dabingová herečka.

Je absolventkou Konzervatórium v Bratislave. Vyštudovala VŠMU odbor herectvo pod vedením Emílie Vášáryovej. Od roku 2005 pôsobí v Radošinskom naivnom divadle, kde ju môžete vidieť v rôznych divadelných predstaveniach.

Účinkovala v televíznych seriáloch: Ordinácia v ružovej záhrade, Chlapci neplačú, Horná Dolná, Rodinné prípady, Susedské prípady.

Jej hlas poznáte z rozhlasu či dabingu. 

Petra Gažíková Lángová

Divadelná, filmová a dabingová herečka a pedagogička.

Vyštudovala Muzikálové gymnázium Alkana a VŠMU, odbor herectvo. Účinkovala v muzikáloch Dracula, Cyrano z predmestia, Rocky Horror Show, Beatles. Zo seriálov to boli Záchranári, Ordinácia v ružovej záhrade, Susedské prípady, Rodinné prípady, Aféra a Nemocnica. Z filmov spomeňme napríklad PF77, Nepochovaný mŕtvy a Zlatá brána. 

Svoj hlas prepožičala mnohým filmovým a TV postavám. Bola hlasom jinglov Rádia Jemné a v reklame ju už niekoľko rokov môžete počuť v kampani pre Granko. Režírovala študentské projekty Chicago, Pomáda, Električka zvaná Túžba, alebo 4 podoby ženy. 2 roky bola tvárou STV v Rannom magazíne, v projekte Mama to vie najlepšie a v súťažnej relácii Ponorka na Dunaji. V súčasnosti účinkuje v muzikáli Bedári na Novej scéne.

Viac ako 13 rokov pôsobí na Muzikálovom gymnáziu Alkana ako pedagóg herectva, javiskovej reči a muzikálovej tvorby.

Je spoluzakladateľkou dabingového kurzu Slučka pre deti a dospelých v Art Heart priestoroch. 

ART HEART

Čajakova 13, 811 05 Bratislava